Spis treści

Jeśli już nauczyłeś się wszystkich słów na naszej stronie internetowej, możesz pobrać więcej najpopularniejszych angielskich słów (jednak bez tłumaczenia).

8000 najpopularniejszych angielskich słów. Są to te słowa, które stanowią podstawę dla naszej strony internetowej.
Pobierz (plik ZIP).
  

5000 najpopularniejszych angielskich słów (na podstawie danych wordfrequency.info)
Pobierz (plik ZIP).

Jak najlepiej tłumaczyć słowa

Podobnie jak w języku polskim, jedne i te same angielskie słowa mogą mieć zupełnie różne znaczenia. W tym tkwi pewien problem. W celu ich szybkiego opanowania należy uczyć się najczęściej używanego znaczenia tego słowa. Ponadto, aby lepiej się zapamiętywało, dobrze jest zobaczyć to słowo w jakimś konkretnym zdaniu.

Tutaj jak nigdy będzie przydatny niezwykle wydajny i użyteczny Tłumacz Google. Nie tylko zapewnia warianty tłumaczenia słowa, ale także sortuje te warianty według częstotliwości użycia. Oznacza to, że możemy zobaczyć, jakie znaczenia tego słowa są najczęściej używane.

Również tutaj występuje bardzo przydatna funkcja – możliwość przeglądania użycia tego słowa w różnych zdaniach.

I oczywiście wspaniała funkcja – możliwość odsłuchania tego słowa.

Uwaga
Tłumacz Google – to z pewnością wspaniale narzędzie, lecz w celach kontroli należy dodatkowo korzystać z innych zasobów tłumaczeniowych. Ponieważ zdarza się, że Tłumacz Google może nie całkiem poprawnie przetłumaczyć jakieś słowo.

Poniżej są wymienione inne strony internetowe pomocne przy tłumaczeniu:
  • www.diki.pl - popularny angielsko-polski tłumacz online. Tutaj można również odsłuchać angielskie słowo oraz zobaczyć, jak to słowo jest używane w zdaniu. Do wielu słów dodawane są odpowiednie obrazki.
  • getionary.pl - również dość duży słownik angielsko-polski. Słowo można usłyszeć oraz zobaczyć przykład jego użycia w zdaniu.
  • pl.bab.la - również duży słownik. Posiada właściwości podobne do poprzedniej strony.
  • oxforddictionaries.com  - jeden z najbardziej kompletnych słowników języka angielskiego. Chociaż jest w języku angielskim. Jednak jeśli nie możesz znaleźć tłumaczenia jakiegoś słowa w słownikach angielsko-polskich, tutaj to słowo znajdziesz na pewno. Jednak trzeba będzie się pomęczyć z tłumaczeniem znaczenia tego słowa... Lecz w końcu, prędzej czy później, będziesz musiał przejść do anglojęzycznych stron internetowych, żeby skonsolidować swoją wiedzę!
  • merriam-webster.com - również bardzo autorytatywne źródło internetowe (w języku angielskim).
Uwaga. W celu lepszej adaptacji na anglojęzycznych stronach korzystnie jest zainstalować w swojej przeglądarce wtyczkę do tłumaczenia. Istnieje ich bardzo wiele. Ja, na przykład, korzystam z gTranslate. Jest to bardzo wygodne: nie zrozumiałeś jakiegoś słowa lub zdania – zaznaczasz je, klikasz lewym przyciskiem wybierając „Przetłumacz” – i otrzymujesz tłumaczenie (zazwyczaj jest stosowana technologia tłumaczenia Google).